حفاظ پنجره


حفاظ پنجره از جمله الزاماتی به شمار می‌رود که می‌توان با استفاده از آن سطح امنیت ساختمان‌های مسکونی، اداری و ... را افزایش داده و شرایط مطلوبی را برای خود رقم زد. امروزه اکثر ساختمان‌ها دارای نرده‌های محافظ هستند زیرا این نرده‌ها ویژگی‌ها و قابلیت‌های بی‌نظیری به همراه دارند به همین دلیل است که به‌عنوان ملزومات ایمنی ساختمان‌ها شناخته می‌شوند. در دسترس بودن پنجره‌ها یکی از بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف آن‌ها به شمار می‌رود زیرا این امکان را به‌راحتی برای بیگانگان فراهم می‌سازد تا وارد ساختمان شوند اما با استفاده از نرده‌های محافظ می‌توان مانع از بروز چنین مشکلاتی شد.

در اینجا این پرسش مطرح می‌گردد حفاظ پنجره‌ها چه ویژگی‌های دارند؟ در ادامه این نوشتار قصد داریم تا ضمن پاسخ به این پرسش به بیان قابلیت‌های بارز این نرده‌ها پرداخته و اطلاعات مفیدی را نیز در راستای خرید آن‌ها در اختیار شما قرار دهیم. این مجموعه اطلاعات به شما کمک می‌کنند تا حین خرید با ابهامات کمتری مواجه شده و خرید بهتری را تجربه کنید. از شما می‌خواهیم جهت کسب اطلاعات بیشتر تا انتها ما را مهمان نگاه‌های زیبای خود نمایید.


قیمت حفاظ پنجره

حفاظ پنجره چیست؟

حفاظ پنجره را می توان یک سازه مقاوم دانست که از ورود ناخواسته افراد به ساختمان جلوگیری کرده و روی پنجره‌ها نصب می ‌شود. در زمان های قدیم بیشتر حفاظ‌ ها را در همان موقع ساخت پنجره، روی آن نصب می کردند، اما با گسترش تکنولوژی و روی کار آمدن UPVC  که برای حفظ  عایق صوتی و گرمایی منازل بود، دیگر حفاظ ها به طور جداگانه روی پنجره ها مونتاژ می شود.

تصور کنید منزل شما در طبقه ای از یک آپارتمان است و پنجره آن رو به کوچه و یا یک خیابان پر رفت و آمد  باز شود؛ و یا نه در خانه ای ویلایی هستید و اگر روزی در منزل تشریف نداشته باشید احتمال این که فردی به راحتی بتواند وارد حیاط شده و به راحتی به اتاق ها دست پیدا کند دور از ذهن نیست. حال با این تفاسیر آیا نداشتن حفاظ پنجره ها برایتان نگران کننده نخواهد بود؟ حتی اگر در روی دیوار هم از حفاظ استفاده کردید به شما توصیه می کنیم حتماً حفاظ پنجره هایتان را رعایت کنید تا همیشه خانه ای امن و بدور از دسترس سارقان داشته باشید.


حفاظ پنجره آهنی

استفاده از حفاظ پنجره در چه مواردی ضروری است؟

به طور کلی داشتن حفاظ پنجره در همه پنجره ها لازم به نظر می رسد، ولی در برخی از آن ها این موضوع ضروری تر است.

در زیر به بررسی تعدادی از منازل که باید پنجره های آن ها حفاظ داشته باشد می پردازیم. به شما توصیه می کنیم اگر خانه شما جزو این موارد است، بدون لحظه ای تردید اقدام به نصب حفاظ کنید.


نرده پنجره فلزی

 پنجره خانه‌های ویلایی

در دسترس ترین پنجره‌ های روی زمین می توان به پنجره خانه‌های ویلایی اشاره کرد. پنجره این منازل مخصوصاً در طبقه پایین و همکف به  راحتی می ‌تواند محلی مناسب برای ورود افراد به داخل ساختمان باشد. توجه کردن به نصب حفاظ در پنجره منازلی که دور از مناطق مسکونی دیگر و یا حاشیه‌ شهر هستند، بسیار ضروری است.

 این نکته را فراموش نکنید که در زمان انتخاب حفاظ، از نوع مقاوم تر آن استفاده کرده و نکات ایمنی را در زمان ساخت و نصب حتماً رعایت کنید.


نصب حفاظ برای پنجره ویلایی

پنجره طبقات پایین آپارتمان‌ها

اگر ساکن طبقه اول یا همکف آپارتمان‌ هستید، باید بدانید که یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری برای بالا بردن امنیت منزل شما نصب حفاظ پنجره هایتان است.

متاسفانه به خاطر در دسترس بودن پنجره‌ این طبقات از ساختمان اکثرا سارقین به راحتی قادرند با شگردهای فوق‌العاده ساده به این مکان ها وارد شوند. پس حتما برای خانه هایتان از حفاظ پنجره استفاده کنید.


حفاظ پنجره نیزه ای برای طبقات پایین

 واحدهای دارای کودک

اگر کودک یا فرزند خردسالی دارید و او به راحتی می تواند به پنجره واحد دسترسی پیدا کند حتماً از حفاظ استفاده کنید. زیرا خدایی ناکرده احتمال سقوط کودک شما بسیار است. در موقع خرید حفاظ برای این پنجره ها زیاد لزومی ندارد که از نوع مقاوم  و با فشردگی بالا انتخاب شود و اصول ایمنی در آن رعایت شود. همین که بتوانید رعایت اصول ایمنی را بکنید و مانع سقوط طفل خود باشید کافی است.


حفاظ لوکس پنجره خانه اتاق کودک

کاربردهای حفاظ پنجره ضد سرقت

در این بخش بهتر دیدیم کمی در مورد کاربردهای حفاظ پنجره ها با هم صحبت کنیم و ببینیم اصلاً چرا باید ما از حفاظ روی پنجره هایمان استفاده کنیم؟

1-حفاظت از شیشه‌ها

بدون شک هنوز هم محله هایی در هر شهر وجود دارد که کودکان در آن اوقات فراغت خود را در کنار هم در کوچه یا زمین بازی نزدیک شما به توپ بازی مشغولند. اگر شما هم ساکن یکی از این مکانها هستید باید شیشه های پنجره های خود را با نصب حفاظ ایمن کنید. به این نکته توجه کنید که با شکستن یک شیشه هم هزینه زیادی برای شما در پی خواهد داشت و هم ممکن است خطری ساکنین را تهدید کند. پس بهتر است از یک راه مطمئن و کم هزینه برای حفظ جان و مال خود و اهالی منزل استفاده کنید تا همیشه در ایمنی بمانید.

2- حفاظت از کودکان

کودکان بازیگوش‌ معمولاً شیرین ‌تر هستند ولی مراقبت از آن ها سخت و دشوار می باشد. اگر فرزند شما هم از آن دسته خردسالانی است که زیاد سراغ پنجره می‌ رود، باید  از پنجره های حفاظ دار استفاده کنید تا او نتواند در موقع آویزان شدن به طرف بیرون کشیده شود و اتفاقی برایش بیفتد.


حفاظ پنجره فرفورژه

معیارهای انتخاب محافظ پنجره

امروزه بر اساس مجموعه مشخص از معیارها می‌توان انتخاب درست‌تری را در راستای خرید محافظ پنجره انجام داد. بررسی این معیارها به شما کمک می‌کنند تا نرده‌های موردنیاز خود را کاملاً بر اساس ساختار پنجره خود انتخاب کنید؛ زیرا هر پنجره تفاوت‌های بارزی با پنجره‌ها دیگر از نظر اندازه و ابعاد دارد. در این زمینه توصیه داریم حتماً به بررسی فاصله مناسب میان میله‌های عمودی و افقی محافظ پنجره بپردازید تا مطابقت کاملی با پنجره‌های شما داشته باشند.

از دیگر معیارهای لازم در این زمینه می‌توان به انتخاب مواد مناسب برای ساخت حفاظ پنجره، عدم امکان بریدن میله‌ها توسط افراد بیگانه با استفاده از دستگاه‌های قیچی بر، جوشکاری مناسب میله‌ها، عدم به وجود آمدن فاصله میان میله‌ها، مورداستفاده قرار دادن طرح و رنگ‌های متنوع جهت زیبایی بیشتر حفاظ پنجره، قابلیت نصب راحت و آسان برای شما و زیبایی و ظرافت بالای نرده‌ها اشاره نموده که هر کدام اهمیت خاص خود را داشته و نباید به‌سادگی از کنار آن‌ها عبور نمود.

شما با در نظر گرفتن تمامی این معیارها قادر خواهید بود تا حفاظ‌هایی درجه یک را برای پنجره‌های خود تهیه نموده و نصب کنید. این معیارها با اهمیت بالای خود می‌توانند از نظر زیبایی و امنیت به‌خوبی نظر مخاطبین خود را جلب نموده و نرده‌های کاملاً سازگار با پنجره‌های آن‌ها را فراهم نمایند. همین دلایل می‌توانند شما ملزم نمایند تا در انتخاب خود دقت نمایید زیرا عدم رعایت این نکات و معیارها ممکن است در ادامه شما را با مشکلات متعددی مواجه سازد پس بهتر به‌سادگی از کنار این موضوع عبور ننمایید.


تولید حفاظ پنجره آپارتمان

انواع مختلف حفاظ‌های پنجره

امروزه انواع مختلفی از حفاظ پنجره را می‌توان در سطح بازار مشاهده نمود که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. بررسی انواع این حفاظ‌ها از مهم‌ترین موضوعاتی به شمار می‌رود که برای لازم است حین خرید آن را سرلوحه کار خود قرار دهید تا در انتها بتوانید حفاظ‌هایی با ویژگی‌های موردنظر خود تهیه کنید. انتخاب بهترین محافظ پنجره از میان نمونه‌های موجود را باید بر اساس سه اصل انجام داد که این سه اصل شامل سلیقه، مناسب بودن برای نمای ساختمان شما و امنیت بالا می‌شوند. این سه اصل به شما این امکان را می‌دهند تا ایده آل ترین حفاظ‌ها را برای خانه خود در نظر گرفته و تهیه کنید. از مهم‌ترین نمونه‌های حفاظ پنجره می‌توان موارد زیر را نام برد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.


ساخت حفاظ برای پنجره

مقاومت بالای محافظ پنجره آهنی

محافظ پنجره‌های آهنی مقاومت بسیار بالایی داشته و هم‌اکنون نیز شما می‌توانید نمونه‌های مختلفی از آن‌ها را در اندازه و طرح‌های مختلف خریداری کنید. از جمله معایب این حفاظ‌ها می‌توان به تغییر رنگ در شرایط جوی مختلف اشاره نمود که اهمیت بسیار بالایی داشته و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. به‌طور معمول از محافظ‌های آهنی پنجره برای ویلاهایی استفاده می‌شود که در بیرون شهر ساخته شده‌اند.


محافظ پنجره نرده ای

مزیت‌های قابل‌توجه محافظ پنجره دوجداره

این نوع از محافظت‌های پنجره مزیت‌های قابل‌توجهی دارند و از پرکاربردترین محافظ‌ها شناخته می‌شوند. همین مزیت‌ها موجب شده‌اند تا افراد بسیاری راغب به نصب آن‌ها بر روی پنجره‌های خود باشند. زیبایی این نوع محافظ‌ها می‌توانند نقش بسیار مهمی را در تغییر پنجره‌های شما ایفا کنند اما باید بدانید این مجموعه طرح‌ها می‌توانند سطح امنیت ساختمان‌های شما را نیز افزایش دهند.


حفاظ پنجره ساختمان آهنی

زیبایی و استحکام حفاظ پنجره مدرن

از نمونه‌های دیگر حفاظ پنجره می‌توان به محافظ‌های مدرن اشاره نمود که امروزه به‌طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند. این محافظ‌ها نیز انواع مختلفی داشته و با استفاده از متریال خاصی تولید می‌شوند. از مهم‌ترین قابلیت‌های بارز محافظ پنجره مدرن می‌توان به مقاومت بالا، استحکام بی‌نظیر و زیبایی چشمگیر آن اشاره نمود که موجب می‌شوند تا علاوه بر زیبا شدن پنجره، حفاظ‌ها بتوانند در مقابل مواردی همچون باد و باران و ... نیز کاملاً سالم باقی بمانند.


حفاظ شیک طرح دار ساده

طرح حفاظ پشت پنجره ای خورشیدی

خرید نرده حفاظ پنجره ای

کیفیت بالای محافظ پنجره فرفورژه

کیفیت بالای حفاظ‌های فرفورژه موجب شده است تا به‌طور گسترده‌ای در سراسر دنیا مورداستفاده قرار گیرند و افراد بسیاری را به خود جذب کنند. تمام قابلیت‌هایی که در بخش‌های قبل بیان شدند به‌علاوه کیفیت بالا موجب شده‌اند تا پیشروی‌های بسیاری را برای این نوع محافظ‌ها شاهد باشیم به‌گونه‌ای که به جایگاه خاصی در میان محصولات دست یابند. شما با تهیه این نوع از محافظ‌ها می‌توانید بهترین‌ها را برای خود رقم زده و محافظ‌هایی کاملاً کاربردی و مستحکم را تهیه کنید.Call Now Buttonکارشناس 🥇 09127800603